Początki Szkoły im. generała Władysława Andersa to rok 1978. Inicjatorem był śp. Jan Bochenek, a współtwórcami p. Wanda Penar, p. Tadeusz Grela i p. Józef Szul. Grupa wyżej wymienionych osób przekonała ówczesnego proboszcza parafii Św. Tekli o konieczności założenia polskiej szkoły. Ksiądz Matt Bednarz wyraził zgodę i we wrześniu 1978 r. rozpoczęły się lekcje. Utworzono klasę I i II, a dzieci było 22. Początkowo pracowały dwie nauczycielki: p. Maria Serafin i p. Elżbieta Szczawińska. Kierowniczką szkoły została p. Maria Serafin, która z wielkim oddaniem i poświęceniem sprawowała tę funkcję przez 11 lat. Z inicjatywy p. Stanisława Adamusa szkoła przyjęła imię generała Władysława Andersa.

We wrześniu 1978 r. wybrano pierwszy Komitet Rodzicielski. Następne lata przyniosły wzrost liczby uczniów. Jesienią 1982 r. przewodniczącym Komitetu Rodzicielskiego został p. Roman Penar, który energicznie i z wielkim sercem zabiegał o rozwój szkoły.

Od początku istnienia szkoły równolegle z zajęciami dydaktycznymi dbano o szkolne uroczystości ucząc języka, tradycji i kultury polskiej. Odbywają się: “Święconka”, “Jasełka”, uczestniczymy w paradach 3-Majowych, istnieje zespół taneczny “Polonez”

reprezentujący szkołę w Koncertach Pieśni i Tańca organizowanych przez Związek Narodowy Polski. Wielu uczniów należało do harcerstwa. Przy szkole założono grupę Związku Narodowego Polskiego nr. 2475, dzięki czemu szkoła otrzymywała tak potrzebne na swoja działalność fundusze.

Na jubileusz 10-lecia istniało osiem klas szkoły podstawowej i przedszkole, uczyło 10 nauczycieli, a uczniów było 153. Szkoła doczekała się 32 absolwentów z których wielu podjęło naukę w liceach.

Pamiętnym wydarzeniem w życiu szkoły było pożegnanie w r. 1986 proboszcza księdza M. Bednarza, który przeszedł na emeryturę.

Wielkim osiągnięciem i przeżyciem było ufundowanie szkolnego sztandaru, którego projekt wykonała p. Danuta Harrison. Na jednej stronie widnieje panorama Chicago z motywem maków i napisem “Polska Szkoła im. gen. Władysława Andersa”. Na drugiej stronie jest proporczyk II Korpusu Armii gen. Władysława Andersa i piastowski orzeł z koroną. Sztandar wyhaftowały w Polsce siostry zakonne klasztoru w Przemyślu.

W roku szkolnym 1990/91 dyrektorem szkoły została p.Wanda Penar.

W szkole było wówczas 8 klas szkoły podstawowej i przedszkole ale z każdym rokiem przybywało dzieci i wzbogacały się formy pracy.

Po latach został ufundowany nowy sztandar, na którym widnieje z jednej strony portret generała Władysława Andersa, nazwa szkoły,

w rogach znajdują się czerwone maki, a na drugiej stronie widnieje orzeł – nasze godło narodowe oraz napis – BÓG HONOR OJCZYZNA NAUKA

W roku szkolnym 2019/20 funkcję dyrektora szkoły przejęła p. Wiesława Dziedzic.

W listopadzie 2019 roku szkoła otrzymała informację o likwidacji szkoły św. Tekli, gdzie przez ponad 40 lat szkoła miała swoją siedzibę.

Musieliśmy szukać nowej lokalizacji co nie było łatwym zadaniem.

Dodatkowy problem pojawił się w marcu 2020 roku, kiedy nastąpił stan epidemii COVID-19 co jeszcze bardziej utrudniło nam poszukiwania.

W tym czasie lekcje były prowadzone on-line i wszyscy uczniowie ukończyli szkołę.

Rok szkolny 2020/21 rozpoczęliśmy w nowej lokalizacji szkoły, w Des Plaines, przy parafii St.Stephen Protomartyr.