Modlitwą i czynem na Cmentarzu Św. Wojciecha w Niles uczniowie kl. 8 Natalia Cichowski, Filip Domon, Emmanuel Klimczuk, Gabrysia Kupiec, Natalia Rachwalski, Victoria Sawczak, Zuzia Twaróg wraz z rodzicami uczcili w sobotę 6 kwietnia pamięć Ofiar Katynia i Tragedii Smoleńskiej.
Pomnik Katyński i Tablica Smoleńska zostały odświeżone, a teren wokół starannie wygrabiony i wyczyszczony. Przypomnienie historii wydarzeń, chwile zadumy i refleksji przy zapalonych zniczach, modlitwa to również ważny moment w życiu naszych dzieci, które w tym miesiącu przystąpią do Sakramentu Bierzmowania. Razem z nami byli: dyrektor Wiesława Dziedzic i prezes Związku Klubów Polskich dr Łucja Mirowska-Kopeć z mężem. Pani Prezes obdarowała dzieci pysznymi pączkami. Dziękujemy!
Dzień Pamięci Ofiar Mordu Katyńskiego i Tragedii Smoleńskiej będzie uroczyście obchodzony na Cmentarzu Św. Wojciecha w niedzielę 14 kwietnia o godz. 2:00pm. Uroczystość złożenia kwiatów zostanie poprzedzona Mszą Św. w Bazylice Św. Jacka o godz.12:30. Zapraszamy!
  • IMG_3450
  • IMG_3451
  • IMG_3460
  • IMG_3462
  • IMG_3464
  • IMG_3467
  • IMG_3447
  • IMG_3448