Z wielka radością informujemy, że uczeń naszej szkoły z klasy VI  Dominik Cichowski zdobył  wyróżnienie w konkursie fotograficznym „Polskość bielą i czerwienia się mieni” adresowanego do uczniów polonijnych szkół i ich rodzin.

Na konkurs napłynęło 400 zdjęć od Polonii z całego świata m.in. z Czech, Uzbekistanu, Litwy, Łotwy, Ukrainy, Tunezji, Wielkiej Brytanii, Irlandii czy odległej Australii oraz zdjęć nadesłanych z terenu Stanów Zjednoczonych. Polacy, rozsiani po zakątkach świata stanowią jedność i siłę, której nie powstrzyma żadna epidemia. Delektujący się swoim dziedzictwem, entuzjastycznie manifestują polskość wpisaną w geny. Oddychają przeszłością, ale żyją  teraźniejszością dając świadectwo o swoim pochodzeniu bez względu na szerokość czy długość geograficzną.

Opracowała Dorota Malinowska

https://dziennikzwiazkowy.com/polonia/konkurs-fotograficzny-polskosc-biela-i-czerwienia-sie-mieni-rozstrzygniety/?fbclid=IwAR3opW60kZGDI_15DemjSNC1u05lIVeQeXX2yfHIaNcYvbrFC2kfGhJJ4G0

Leave a Comment

WordPress spam blocked by CleanTalk.